Monsanto ja veekriis

are-you-living-between-two-worlds01

Ausalt öeldes mina hetkel ei mõista, miks teenitakse kasumit viisil, mis loob kahjumit kaugemas tulevikus. Kas tõesti ei lähe see korda, pole oldud piisavalt ettenägelik, või on sellega siiski arvestatud? Monsanto on viinud paljud tootjad olukorrani, kus nad sõltuvad Monsantost, sest geenmuundatud seemned kuuluvad Monsantole ja seega tuleb neid osta, lisaks saab neilt tõrjevahendeid ja võibolla ka tehnikat, ja see näib olevat hea diil Monsantole olles oma GMO toodanguga justkui maailma päästja olukorras kus rahvastik aina kasvab, aga samal ajal keskkond muutub aina rohkem elamiskõlbmatumaks. Teised viljad tänu GMO kasvatamisele saastuvad ja kasvavad kahjumlikult, putukad surevad. Inimene kui vitsutab aga sedasama GMO-d endale sisse ei sure jah kohe ära, aga tervist juurde ka ei saa. 😕 Räägitakse, et suurtootjaid ei huvita keskkonna hävinemine, haigused ja surmad ning toodetakse kahjulikku meelega, kuid mismoodi on see ahnusest suur käive siis võimalik on kui käibe tekitajad lõpuks puuduvad? Ressursid ja inimesed on ju need kes hoiavad kasumeid elus. Seega mis siis lõpuks saab? Sureme kõik välja? 😀

Teine suur porbleem on üha kasvav veekriis. Teadsin küll, et India on riik kus leidub vaesust ja räpasust, aga see oli küll üllatus, et reovesi voolab lausa mööda tänavaid ning jõuab pühasse jõkke, kus käiakse palvetamas, surnukehi tuhastamas, õnnistamas ja end pesemas. Ja need vaesed inimesed kellel puudub kanalisatsiooni süsteem, tualett või komme käia potil ka siis kui need kaks on mingil määral olemas, käivad vabalt sellises vees ja isegi situvad väljas. Püha jumal! Huuh, jumal tänatud, et läbi teleka ei ole tunda seda rõvedat haisu, mis seal kohapeal on, aga ainuüksi vaatepildistki piisas, et läheks süda pahaks. Ja see meeletu prügi muutis kõik kordades vastumeelsemaks. Ise küll sellisesse kohta oma jalga ei tõstaks. Ma jällegi ei mõista, kuidas need inimesed küll on nii pohhuistlikud ja olukorra nii käest ära lasknud, mis puudutab prügi. Tõesti nagu mõistuseta inimesed. Vabandatav oleks vaid seadus, mis keelab enda järelt ära koristada aga nad vist peavadki seda normaalsuseks, et nii elada suudavad. Issand kui häbi hakkab enda kui inimliigi pärast… Kuna selline käitumine mõjutab ka teisi riike, mitte pole mingisugune probleem teisel planeedil, siis teine üllatus oli minu jaoks see, et umbes juba 10 aasta pärast ligi 2 miljardit inimest elab veepuuduse piirkondades ja kaks kolmandikku maailma elanikest elab veestressis piirkondades ja Eesti veestressi tase on keskmine kuni kõrge (20-40%), mitte madal ehk kuni 10%. Saastamine on tohutu, niisiis probleem on olemas.

Sellele kõigele mõeldes mis ma informatsiooniks sain tundub küll tulevik väga tume, aga päris mustades toonides ma siiski olukorda ei näe. Õnneks leidub inimesi kes püüdlevad olukorra paremaks muutmise poole. 🙂 Ja ausalt öeldes ülerahvastatuse pärast tunneksin ma suurt muret ainult siis, kui seda ei vähendaks mitte miski peale loomuliku surma. Sellisel juhul oleks meid juba praegu ju 10 miljardit, kui mitte rohkem. Ja jätkuvalt sellest hoolimata vähemalt meil siin Eestis on teemaks iibe tõstmine, sest konkreetsele eestlasi on ju vähe. Aga inimesi üleüldse on ju palju juba praegu.

Oehh, mõistus anna abi. 🌍 ⏳

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s